CZ 75 P-07 Duty

11.01.2011 23:37

 COMPATC

Kompaktní pistole CZ vynikají skvělou ergonomií, vysokou přesností střelby a velkou kapacitou zásobníku. Vedle nejmodernějšího služebního a obranného modelu CZ 75 P-07 DUTY s polymerovým rámem a novým spoušťovým mechanismem Omega jsou součástí nabídky oblíbené výkonné kompakty odvozené z legendární CZ 75 v čele s vysoce oceňovanou pistolí pro Policii ČR a klasický jednoduchý model CZ 83 s dynamickým závěrem (varianta s označením vz. 82 je ve výzbroji Armády ČR).

CZ 75 P-07 DUTY

 

CZ 75 P-07 DUTY

CZ 75 P-07 Duty představuje novou generaci pistolí řady CZ. Nově navržený spoušťový mechanismus Omega zlepšuje chod spouště a použitím menšího počtu součástek zvyšuje životnost zbraně. Hlavní výhodou je snadná záměna páky vypouštění, nebo manuální pojistky.

Pistole se může pochlubit originálním designem a vynikajícím spolehlivým úchopem s okamžitým přirozeným zacílením. Nízko položená osa hlavně spolu s dorazem závěru na materiál rámu umožňují udržení perfektní kontroly nad zbraní i při velmi rychlém opakování výstřelů. Rozsáhlé praktické zkoušky prokázaly nejen vynikající přesnost a spolehlivost nové pistole, ale také mimořádně vysokou odolnost a životnost všech dílů zbraně, kterou ještě dále zvyšuje nitridace hlavně a závěru.

CZ 75 P-07 Duty má na rozdíl od drtivé většiny pistolí rodiny CZ 75 bezčlánkový závěr s hlavní uzamykanou do výhozného okénka. Vymezení výšky hlavně a centricity její osy zajišťuje výstupek na zadní části uzamykacího hranolu. Manipulaci se závěrem usnadňuje osm výrazných hmatníkových drážek. Originální tvar závěru je dán zkosením jeho bočních horních hran, které usnadňuje vkládání a vytahování zbraně z pouzdra.

Závěr nese mířidla, mušku v podélné a hledí v příčné drážce, přičemž prodloužení záměrné se dosáhlo protažením pohledové plochy hledí až k hraně závěru. Součástí závěru je samozřejmě také automatická bloková pojistka úderníku. Extrakci nábojnice po výstřelu zajišťuje masivní vytahovač na pravém boku závěru. Vyhození nábojnice či nevystřeleného náboje usnadňuje poměrně velké výhozné okénko. Vratná pružina závěru je z drátu obdélníkového průřezu. Základní demontáž modelu Duty je v zásadě stejná jako u klasické CZ 75, není k ní tedy potřeba žádný nástroj. V případě potřeby důkladnějšího čištění se dá rovněž bez nástrojů snadno rozebrat prakticky celý spoušťový a bicí mechanismus. Pistole se dodává ve verzích s pojistkou, ovladačem vypouštění a nebo ovladačem vypouštění a přibalenou pojistkou.

Pistole CZ 75 P-07 DUTY v ráži 9mm Luger vyhověla testům a byla schválena státní autorizovanou zkušebnou pro použití v ozbrojených složkách USA. Testování proběhlo podle normy NIJ Standard 0112.03, Autoloading Pistols for Police Officers.

Modelem CZ 75 P-07 Duty se Česká zbrojovka a.s. zařadila mezi absolutní světovou špičku v konstrukci výrobě moderních služebních pistolí.

Charakteristické vlastnosti:

• Nový spoušťový mechanismus umožňuje snadnou záměnu systému vypouštění za systém s pojistkou (ovládání páčky ve stejném směru – před osou)
• Na rámu zbraně je použito speciální drážkování pro jistější úchop
• Zbraň se dodává s poutkem pro připevnění zbraně proti odcizení, nebo bez něho
• Drážky MIL-STD-1913 pro uchycení laserového zaměřovače nebo svítilny
• Mířidla s dosvitovými obrazci pro efektivní míření za snížené viditelnosti
• Vyšší životnost zbraně dosažená nitridovanou hlavní a závěrem (uzamykání hlavně do okénka)
• Nový tvar bobřího ocasu umožňující pevné držení zbraně
• Upravený tvar lučíku umožňuje střelbu v rukavicích a pevný úchop nestřílející rukou
• Speciálně navržený tvar závěru usnadňuje rychlé tasení zbraně z pouzdra
• K pistoli se prodávají pouzdra stavebnicové koncepce s možností sestavit až 108 různých kombinací

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode