Příslušenství

 

VŠE PRO MYSLIVOST – LOVCE – STŘELCE

 

Hi-tech „periskop“ z Izraele

Nová technika umožnila nové přístupy k řešení stálého problému s vystavováním se palbě nepřátel, jejichž úcta k vlastnímu životu je mizivá a k nepřátelskému ještě nižší. Značné zkušenosti s takovými jedinci mají Izraelci, kteří od vzniku svého státu musí čelit neustálým útokům přesily některých sousedů. Ve spolupráci s Američany vyvinuli systém Corner shot.

Prakticky jde o hi-tech verzi původního nápadu seržanta Beeche z první světové války. V přední části speciálního zlamovacího rámu je upevněna pistole (na výběr je několik typů), samopal nebo jednoranový 40mm granátomet. Přední část nese také barevnou videokameru zaměřovacího systému a je upravena pro upevnění taktické svítilny. 

Zadní část tvoří pažba, páka ovládání zlamovacího mechanizmu, napájení, spoušťový mechanizmus a sklopný 2,5" LCD displej videokamery. Po identifikaci cíle může střelec okamžitě začít střílet.

Obě části je díky kloubu možné vůči sobě natočit v úhlu až 60o v horizontální rovině a ve zvolené poloze zajistit. Díky této úpravě je možný průzkum toho, co se děje „za rohem“ bez toho, aby se střelec vystavoval nepřátelské palbě. Naklápěcí hlava Corner shotu je malá, takže představuje nenápadný cíl, rozhodně hůř zasažitelný než hlava nebo trup střelce.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode